Kashmir søger supportband

  • Print

Går du og drømmer om at tage dit band skridtet videre? Så kommer muligheden her. Royal Beer lancerer nemlig i samarbejde med Kashmir konkurrencen Tak Rock, hvor et talentfuldt band får muligheden for at vinde 50.000 kroner og komme med som opvarmningsband for Kashmir på deres efterårsturné senere i år.

Tanken bag tiltaget er at give unge musikere en chance for at komme ud til offentligheden. Kashmir vil vejlede de bands, der deltager, og udvalgte bands vil få mulighed for at optræde forskellige steder, inden den endelige vinder af de 50.000 kroner og supportrollen kåres.

Er din interesse vakt, skal du tage et smut forbi Royal Beers officielle site, hvor du kan læse mere om konkurrencen og måske endda tilmelde dig, så du kan vise, hvad du dur til.



  
 
Kommentarer
For at deltage i debatten skal du være logget ind som bruger. Log ind øverst på siden til venstre, eller opret en profil her.
 

Seneste nyt

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
Breakin' Sound 2012: De 10 mest lovende nye danske navne 10/01
Breakin' Sound 2012: De 10 mest lovende nye udenlandske navne  11/01
30 album du skal glæde dig til 17/01
Guide: Hele historien om Lana Del Rey i 10 trin 20/01
Guide: Modeugefester uden gæstelister 31/01